slint - en to it translation catalogue (9 entries)

note: Copy/paste as is, then translate only: Home
en: <a href="slint.html">Home</a>
it: <a href="slint.html">Inizio</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Slint installer
en: <a href="installer.html">Slint installer</a>
it: <a href="installer.html">Installatore Slint</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Slint package
en: <a href="package.html">Slint package</a>
it: <a href="package.html">Pacchetto Slint</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Translators
en: <a href="translators.html">Translators</a>
it: <a href="translators.html">Traduttori</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Contribute
en: <a href="contribute.html">Contribute</a>
it: <a href="contribute.html">Contribuire</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Tools
en: <a href="tools.html">Tools</a>
it: <a href="tools.html">Strumenti</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Page Source
en: <a href="{eval:os.path.basename(r'{infile}')}">Page Source</a>
it: <a href="{eval:os.path.basename(r'{infile}')}">Sorgente Pagina</a>

note: Translate the main title
en: The Slackware Internationalization Project
it: Il Progetto di Internazionalizzazione di Slackware

note: Copy/paste as is, then translate only: Last updated
en: Last updated {localdate} {localtime}
it: Ultimo aggiornamento {localdate} {localtime}
