slint - en to id_ID translation catalogue (10 entries)

note: Copy/paste as is, then translate only: Home
en: <a href="slint.html">Home</a>
id_ID: <a href="slint.html">Beranda</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Slint installer
en: <a href="installer.html">Slint installer</a>
id_ID: <a href="installer.html">Installer Slint</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Slint package
en: <a href="package.html">Slint package</a>
id_ID: <a href="package.html">Paket Slint</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Translators
en: <a href="translators.html">Translators</a>
id_ID: <a href="translators.html">Penterjemah</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Contribute
en: <a href="contribute.html">Contribute</a>
id_ID: <a href="contribute.html">Berkontribusi</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Tools
en: <a href="tools.html">Tools</a>
id_ID: <a href="tools.html">Perangkat</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Changelog
en: <a href="changelog.html">ChangeLog</a>
id_ID: <a href="changelog.html">Catatan Perubahan</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Page Source
en: <a href="{eval:os.path.basename(r'{infile}')}">Page Source</a>
id_ID: <a href="{eval:os.path.basename(r'{infile}')}">Halaman Sumber</a>

note: Translate the main title
en: The Slackware Internationalization Project
id_ID: Proyek Internasionalisasi Slackware

note: Copy/paste as is, then translate only: Last updated
en: Last updated {localdate} {localtime}
id_ID: Terakhir diperbarui {localdate} {localtime}
