slint - en to fr_FR translation catalogue (10 entries)

note: Copy/paste as is, then translate only: Home
en: <a href="slint.html">Home</a>
fr_FR: <a href="slint.html">Accueil</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Slint installer
en: <a href="installer.html">Slint installer</a>
fr_FR: <a href="installer.html">Installateur Slint</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Slint package
en: <a href="package.html">Slint package</a>
fr_FR: <a href="package.html">Paquet Slint</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Translators
en: <a href="translators.html">Translators</a>
fr_FR: <a href="translators.html">Traducteurs</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Contribute
en: <a href="contribute.html">Contribute</a>
fr_FR: <a href="contribute.html">Contribuer</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Tools
en: <a href="tools.html">Tools</a>
fr_FR: <a href="tools.html">Outils</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Changelog
en: <a href="changelog.html">ChangeLog</a>
fr_FR: <a href="changelog.html">Journal de bord</a>

note: Copy/paste as is, then translate only: Page Source
en: <a href="{eval:os.path.basename(r'{infile}')}">Page Source</a>
fr_FR: <a href="{eval:os.path.basename(r'{infile}')}">Texte source</a>

note: Translate the main title
en: The Slackware Internationalization Project
fr_FR: Le projet d'internationalisation de Slackware

note: Copy/paste as is, then translate only: Last updated
en: Last updated {localdate} {localtime}
fr_FR: Dernière mise à jour {localdate} {localtime}
